Jeżeli Wasz syn lub córka zwrócił/a się do Was z prośbą o pozwolenie do Jednostki Strzeleckiej - to by Państwu było łatwiej podjąć świadomą decyzję o zgodzie na przystąpieniu dziecka do niepodległościowej o dużych tradycjach organizacji:

Pozwolę sobie przedstawić Państwu czym jest organizacja "Jednostka Strzelecka 2210", jak również czym się zajmuje:

Jesteśmy jednostką organizacji "Jednostka Strzelecka 2210" która to jest kontynuatorem ideowym przedwojennego Związku Strzeleckiego (patrz historia strzelca), ale również zamierzamy być kontynuatorami tradycji Armii Krajowej, która w czasie wojny, walczyła o niepodległość jako konspiracyjne wojsko na terenie okupowanej Polski.

Nasza inicjatywa jest budowana na podbudowie ruchu o nazwie: "Odbudujmy Armię Krajową" połaczyliśmy to z organizacją Strzelec z powodu tradycji militarnej i niepodległościowej która łączyła ruch strzelecki przed wojną oraz takiej samej działalności Armii Krajowej która powstała na podbudowie STUKTUR I KADR "STRZELCA".

"Jednostka Strzelecka 2210" bierze udział, organizuje lub współorganizuje różnego rodzaju imprezy o charakterze patriotyczno-obronnym, oraz uczestniczy w uroczystościach patriotycznych zarówno szczebla lokalnego jak i ogólnopolskiego, z czego jesteśmy dumni.
W czasie klęsk żywiołowych Strzelcy będą działać wspólnie z ekipami ratunkowymi na rzecz poszkodowanych miejscowości i ich mieszkańców.

Już tradycyjnie jak co roku organizujemy, marsze oraz różnego rodzaju szkolenia. Okresowo organizowane są dwu-trzy dniowe "wymarsze" szkoleniowe w ciekawe miejsca naszego regionu, lecz nie tylko. Raz lub dwa razy w miesiącu odbywają się spotkania strzelców. Na nich to, nasi strzelcy, zdobywają umiejętności, a przede wszystkim uczą się teorii taktyki.
Strzelcy zajmują się nauką survivalu, działaniami nieregularnymi, topografią, itd. itp.(patrz szkolenie). Wszystkie zajęcia prowadzone są z zachowaniem bezpieczeństwa, przy użyciu atestowanego sprzętu, pod okiem doświadczonych instruktorów.

Bycie w Strzelcu zobowiązuje do dyscypliny, punktualności i odpowiedzialności za swoje postępowanie.

Nasza działalność

Kształtowanie świadomości młodego obywatela oraz zapewnienie mu wartościowych form spędzenia wolnego czasu traktujemy jako wkład w szkolenie proobronne młodzieży. I przede wszystkim to, czego nie da się przeliczyć na pieniądze, czyli zaufanie, sympatię i poparcie społeczności lokalnej oraz różnych instytucji.

Co daje waszemu synowi przynależność do rodziny strzeleckiej?

Uczy się samodzielności, działania w grupie, zdobywa nowe doświadczenia i tężyznę fizyczną. Po pewnym czasie poprawnie udzieli pierwszej pomocy, bezbłędnie określi swoje położenie nawet po wyczerpującym marszu, dowie się ciekawych rzeczy o historii Polski, Strzelca, Będzie działał na rzecz Polski. Poza tym zyska wielu wypróbowanych towarzyszy i przyjaciół, z którymi zdobędzie różnorodne doświadczenia co w późniejszym życiu z pewnością będzie procentowało większymi umiejętnościami.

Jeżeli chodzi zaś o rodziców to: przede wszystkim wiecie gdzie, i w jakim towarzystwie przebywa Wasz syn, wiecie iż z zajęć w Strzelcu wyniesie coś wartościowego a może i przydatnego w dalszym życiu. Oraz Wiecie iż Wasz syn lub córka działa w organizacji która stara się działać na rzecz Polski. Podsumowując Organizacja STRZELEC zajmuje się przede wszystkim szkoleniem młodzieży i dorosłych z dziedzin wojskowości oraz wychowaniem patriotycznym.

Ze strzeleckim pozdrowieniem,
Komendant Oddziału

P.S. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt i zapraszamy do siedzib naszych jednostek.
 
 
Możesz skontaktować się z Nami za pomocą poniższego formularza

    W czasie korzystania z tej strony akceptujesz warunki ?


     

     

     

    error: Treść jest chroniona !!