LEGENDY i inne opowieści z JS2210

Wywodzimy się ze Związku Strzeleckiego "Strzelec", stąd numer Jednostki Strzeleckiej:
II Okręg Południowy nr 2000
Obwód Podkarpacki nr 2200
Gmina Sanok nr 2210

Historia Strzelca
"O dziesiątej dziesięć wieczorem, powołuję Jednostkę Strzelecką pod moim przywództwem.
Niech doń wstąpi ten, kto bezgranicznie wierzy.
Niech poza ną pozostanie ten, kto ma wątpliwości."

Andrzej Pocztański, Sanok 2010r.
Podobno kiedyś w Termosie był prąd, woda, gaz, więc było ciepło, można było się wykąpać i oglądnąć film w sali kinowej. Tylko potem wszystko odłączyli bo miał być remont. Dlatego latem było zimno a zimą było ciepło, stąd późniejsza nazwa.

Strzelec, Sanok 2012r.
Dnia pewnego mieliśmy zbiórkę w siedzibie jednostki. Prawie wszyscy się już zebrali w lokalu i przygotowują się do ćwiczeń. Jednak jeden Strzelec spóźniał się z przybyciem. Dzwonimy do niego, czy w ogóle będzie i czy czekać na niego, na co on odpowiedział. że już "leci MIGiem". Nie minęło kilka minut a on już staje u progu drzwi cały zdyszany. Każdy zwrócił wzrok na niego, a on opowiedział nam historię, że musiał się zatrzymać w Lutczy (red. wiadomo po co:)) i ukrył tam MIGa. Od tamtej pory minęło już kilka lat, nigdy nie wyjawił nam miejsca ukrycia, a jego nie ma go już w naszej jednostce. Nie wiemy gdzie ukrył MIG w Lutczy i jak on dotarł tak szybko na ćwiczenia.

Strzelec, Sanok 2015r.
Późną nocą po długich i wyczerpujących nocnych ćwiczeniach wracaliśmy do siedziby jednostki, by nabrać siły na kolejny dzień. Byliśmy tak zmęczeni, że szliśmy jak te przysłowiowe "konie pociągowe z klapkami na oczach". Między Rodzynem a Mamutem rozwinęła się rozmowa (na kilka godzin), w wyniku której doszło do sprzeczki. Oczywiście nikt nie słuchał o czym rozmawiali, bo każdy myślał tylko położeniu się i o wyprostowaniu nóg na łóżku. Kiedy doszliśmy do siedziby jeden poszedł spać na dół a drugi na górę. Nad ranem obudził nas poranna pobudka. Ku naszemu zdziwieniu Mamut i Rodzyn rozmawiają jak niby nic się nie stało. My zdziwieni patrzymy na nich oni na nas. Nikt do dziś dzień nie pamięta o co była sprzeczka.

Strzelec, Sanok 2018r.
error: Content is protected !!