Dzień Solidarności i Wolności
31 sierpnia 2022
II wojna światowa
1 września 2022

Druga połowa wakacji w naszej jednostce to spotkanie z weteranem AK z okresu II Wojny Światowej
kpt. rez. Aleksandrem Romanem, Wesele sierż. JS Kamila i Katarzyny (zasadzka i porwanie Pana Młodego).

Udział w festiwalu „Natchnieni Bieszczadem”, ale i zabezpieczenie Tour de Pologne w Sanoku gdzie udostępniliśmy organizatorom i innym organizacjom – własną sieć łączności, ale dodatkowo wydzieliliśmy naszych strzelców do wsparcia zabezpieczenia trasy.., natomiast już pod sam koniec miesiąca wsparliśmy Związek Sybiraków podczas uroczystości odsłonięcia popiersia ks. Zdzisława Peszkowskiego –
w wystawieniu pocztu sztandarowego.

Ale nie samymi przedsięwzięciami strzelec żyje… również w sierpniu zorganizowaliśmy skrócone podstawy kursu SERE na którym mieliśmy uczestników z różnych miast, w tym i z Łodzi (więc można by określić iż szkolenie było „ogólnopolskie”), niestety albo stety 😊 poziom szkolenia był wysoki, gdyż w ocenie Komendanta połowa uczestników w tym i on – nie ukończyli go w pełni.., ale za to wszyscy jego uczestnicy podnieśli swój poziom wyszkolenia, na wyższy co jest już niewątpliwym plusem przeprowadzonego szkolenia, które przy okazji dało możliwość przetestowania sprzętu będącego na indywidualnym wyposażeniu uczestników jak
i naszej Jednostki Strzeleckiej..

Podsumowując – Jednostka Strzelecka to aktywność na wielu polach i dziedzinach dająca możliwość różnorakiego rodzaju szkoleń, ale różnych form aktywności społecznej, a bycie strzelcem oznacza bycie aktywnym…
(Co widać na załączonych zdjęciach z lipca i sierpnia)

error: Treść jest chroniona !!