Obrona Lwowa – Lwów zawsze Polski !
1 listopada 2022
Rocznica Powstania Listopadowego
29 listopada 2022

Miesiąc Październik w naszej jednostce to był miesiąc w którym pomogliśmy w przenosinach Armii Krajowej do nowej siedziby A przy okazji otrzymaliśmy od nich trochę rzeczy na stan naszej jednostki.. 😉

Ale oprócz tego zrobiliśmy wspólną imprezę z strzelcami z Jednostki Strzeleckiej 1863 z Leska – okazji zajęcia Moskwy przez wojska hetmana Żółkiewskiego (polecamy wszystkim mało znany obraz Jana Matejki pt. „Hołd Ruski”), również z strzelcami z JS 1863 zrobiliśmy małe ćwiczonko, a niezależnie od tego wszystkiego nasze szkolenie trwa.. Planujemy oczywiście działania na późną jesień i zimę.. W planach jest cykliczny marsz Jesienny który planujemy w Bieszczadach.. Dodatkowo jak co roku nasza delegacja wzięla udział w uroczystości w lesie k/Malinówki poświęconej Bieszczadzkiemu „Ogniowi” tj. dowódcy Samodzielnego Partyzanckiego Oddziału NSZ pod dowództwem „ZUCHA” zamordowanego skrytobójczo przez agenta UB który również zamordował żonę dowódcy będącą w ciąży. Na zakończenie tego krótkiego opisu naszego miesiąca – zapraszamy do naszej mini galerii..

error: Treść jest chroniona !!