PRZYKŁADY CECH DEMASKUJĄCYCH wybranych obiektów wojskowych
4 sierpnia 2019
What’s Actually Happening with What Is Starch in Biology
5 sierpnia 2019

W dn. 15 lipca na terenie Sanockich "Sosenek" strzelcy przeszli szkolenie z zakresu przygotowań do marszu w górach na który mogli się udać pod nadzorem instruktora z 12 DZ.


 
W dn. 21 lipca strzelcy z naszej Jednostki działali jednocześnie w Nowosielcach k/Przeworska oraz w Uhercach k/Olszanicy

W pierwszej z wymienionych miejscowości wspierali Husarską Chorągiew Ziemi Przeworskiej w rekonstrukcji bitwy z tatarami która się odbyła setki lat temu w/w miejscowości. Działania te miały miejsce w czasie Dni Jakubowych które się wtedy odbywały.

W drugiej miejscowości wspieraliśmy organizatorów Festynu Parafialnego (zbiórka funduszy na rzecz renowacji kościoła) w Uhercach wystawiając część sprzętu na którym działają nasi strzelcy, jak również zorganizowaliśmy rzuty granatem w kategorii pań i panów (z cennymi nagrodami !).

W dn. 1 sierpnia nasi strzelcy uczestniczyli w obchodach 70 rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.

W dn. 04 sierpnia Grupa Bojowa z naszej jednostki – w Bieszczadach ćwiczyła elementy maskowania, działań patrolowych oraz zabezpieczenia terenu. Po wszystkim w zaprzyjaźnionym schronisku dokonaliśmy prac technicznych oraz umeblowaliśmy piętro schroniska, jak zwykle przynieśliśmy przy tym wodę i zadbaliśmy o opał. Po wszystkim było ognisko do którego mieliśmy napoje oraz potrawy w ilościach takich że nie daliśmy im rady i trzeba było część rzeczy pozostawić na następny raz…


error: Treść jest chroniona !!